Communiceren met Gebaren
do 04 jun
|Breukelen
Maak kennis met 'Communiceren met Gebaren' (CmG) en de inzet ervan t.b.v. effectiever communiceren met mensen die de Nederlandse taal minder machtig zijn en/of mensen met een verstandelijke beperking (NAH, LVB, dementie). PE punten MfN zijn aangevraagd.


Tijd en locatie
04 jun 2026, 14:30 – 17:30
Breukelen, Stationsweg 91, 3621 LK Breukelen, Nederland
Over het evenement
In de workshop maken de deelnemers kennis met de opbouw van gebaren uit de Nederlandse gebarentaal. Zij kunnen ervaren welke gebaren en specifieke kenmerken van gebarentaal ondersteunend zijn in het contact met deelnemers en welke juist niet.
Gebaren bij het spreken geven ‘een beleving van het begrip’ door beweging in het communicatie-moment. Door het gebaar te maken ziet de ontvanger een extra plaatje bij het woord. Zo wordt door het gebaar de handeling of emotie ondersteund en direct herkent. Het maken of uitwisselen van gebaren met iemand geeft meer contact en interactie en biedt ook enige vertraging (rust) in de communicatie en geeft dus
meer verwerkingstijd.
Naast een uitleg van de basis beginselen van Communicatie met gebaren, worden de deelnemers van de workshop door verschillende oefeningen uitgedaagd de mogelijkheden in kracht van gebaren ervaren en oefenen.
Gastsprekers:
Nienke Fluitman: Nienke Fluitman is creatief en innovatief ondernemer met gebaren! Nienke behaalde…
Tickets
Algemeen- en studentleden
Verkoop eindigt op
04 jun, 17:15
€ 0,00
Belangstellend leden
Verkoop eindigt op
04 jun, 17:15
€ 45,00
Gasten, niet-leden VMSZ
Verkoop eindigt op
04 jun, 17:15
€ 96,00
+€ 2,40 servicekosten ticket
Leden Suriname/Cariben
Verkoop eindigt op
04 jun, 17:15
€ 0,00
Totaal
€ 0,00
